Dania powiększa swoją sieć stacji szybkiego ładowania


Krajowa sieć stacji szybkiego ładowania DC Clever w Danii zostanie rozszerzona do 100 lokalizacji, obejmując swoim zasięgiem główne stacje benzynowe oraz centra handlowe. Stacje dostarczy ABB.

Firma ABB została wybrana przez firmę Clever, czołowego duńskiego operatora w obszarze e-mobility, na dostawcę 50 stacji szybkiego ładowania DC w standardzie CCS (Combo) dla krajowej sieci Clever. Zamówienie ma miejsce niedługo po dostawie 50 stacji szybkiego ładowania DC firmy ABB na początku 2013 roku i zwiększa krajową sieć stacji szybkiego ładowania Danii do 100 lokalizacji. Sieć Clever obejmuje zarówno stacje AC, jak i DC, obsługując tym samy wszystkie pojazdy elektryczne (EV) obecne na duńskim rynku.

– Strategią Clever jest „podążanie za samochodem” i dlatego też jako wiodący duński operator na runku e-mobility, uruchamiamy stacje do ładowania dla wszystkich rodzajów pojazdów elektrycznych dostępnych na duńskim rynku – powiedział Lars Bording, prezes Clever. – To oznacza, że zawsze możesz być pewnym, że istnieją stacje (szybkiego) ładowania w naszej sieci, które odpowiadają standardem twojemu pojazdowi elektrycznemu. Pojazdy elektryczne i ładowanie idą w parze. Kluczową kwestią jest, abyśmy dostarczyli infrastrukturę do ładowania, które jest kompatybilna i niezawodna.

Właścicielem CLEVER jest pięć dużych duńskich zakładów użyteczności publicznej i dzięki temu operator ten posiada długofalową strategię rozwijania rynku EV.

Stacje ładowania CCS zostaną wdrożone na systemie typu back-end sieci Clever, a ich instalacja zostanie przeprowadzona w 2014 roku. Utrzymanie i serwis naprawczy zapewnia lokalny zespół ABB w Danii.

Redakcja reo.pl
 

Ładowanie samochodu elektrycznego, fot. ell brown/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here