D. Tusk: polska energetyka jeszcze przez lata będzie oparta na węglu

– Konsekwentnie działaliśmy na rzecz rozpoczęcia tej inwestycji. Ma wielowymiarowy sens – mówił premier w Opolu – mówił premier Donald Tusk podczas inauguracji budowy nowych bloków energetycznych. Zdaniem szefa rządu na realizacji inwestycji zyskają wszyscy zaangażowani w projekt.

Donald Tusk podkreślił, że budowa kolejnych bloków to praca dla 4 tys. ludzi i interes dla regionu, gminy Dobrzeń Wielki, która po wybudowaniu dwóch bloków zyska w budżecie ok. 30 mln zł rocznie. Dzięki inwestycji, z prądu z tej elektrowni mają korzystać 2 mln gospodarstw domowych.

– Nie ulega wątpliwości, że polska energetyka jeszcze przez wiele lat będzie oparta na węglu, ta inwestycja jest bezdyskusyjnie potrzebna dla naszego bezpieczeństwa energetycznego – powiedział szef rządu.

– Ta inwestycja to element (…) głębokiej modernizacji polskiej energetyki. Inwestycje doprowadzą do podniesienia konkurencyjności polskiej gospodarki – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa.

W Opolu zainaugurowano budowę przez PGE dwóch bloków energetycznych na węgiel kamienny, o łącznej mocy 1800 MW. Wartość inwestycji to ponad 11,5 mld zł.

 

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here