CZYTELNICY spowodowali taką sytuację

Czytelnicze hity REO 22-28 kwietnia 2019.

 

MIEJSCE 1. O tym, że – na szczęście – nie wszystkie anomalie pogodowe związane są ze zmianą klimatu. Ba! mimo, że uciążliwe to mają swoje pożyteczne oddziaływanie. Autor: Hubert Bułgajewski

Dzięki padającemu piaskowi BĘDZIE PADAŁ DESZCZ

MIEJSCE 2. O tym, że 4 lata przed katastrofą elektrowni w Czarnobylu nastąpił wybuch generatora w armeńskiej elektrowni jądrowej. Spłonęła cała hala turbin. Ale przede wszystkim jednak o wydarzeniach z 25/26 kwietnia 1986 w Republice Ukraińskiej ZSRR. Opisuje Michał Karliński.

📻 PŁYN LUGOLA 1986. Czarnobyl – dochodzimy do jądra problemu

MIEJSCE 3. O tym co tu, ale przed tygodniem, czyli SITO TYGODNIA.

SPRAWDŹ, Z KTÓREGO WIEKU JESTEŚ

MIEJSCE 4. O tym jak to wybrano się z motyką na słońce zawracając głowę całemu światu. Ale nie ma co kpić, czy obrażać się bo innej propozycji poradzenia sobie ze śmieciowymi plamami-wyspami nie ma. Temat od początku pilotuje Bartłomiej Pograniczny.

ODKURZANIE PACYFIKU WSTRZYMANE. Naukowcy szukają rozwiązania

MIEJSCE 5. O tym, że katastrofa klimatyczna nie ma swoich korzeni w ostatnich latach i o tym jak coraz bardziej przyrasta zagrożenie właśnie w nich. Autor Rewolucji Energetycznej, ale po co? – Marcin Popkiewicz.

ZACZĘŁO SIĘ W ANGLII. A to ci historia!

MIEJSCE 6. O katastrofie czarnobylskiej raz jeszcze. Tym razem o ludziach zatrudnionych w Elektrowni, którzy zginęli w wyniku wybuchu. Wbrew pozorom sporo na tej liś cie dwuudziesto- i trzydziestolatków. Ponownie Michał Karliński.

CZARNOBYL: HUKNĘŁO I WSZYSTKO POSZŁO. Pierwsze ofiary

MIEJSCE 7. O tym dlaczego kobiety w Egipcie cieszyły się z tegorocznego śniegu a Kair był pomarańczową stolicą w tekście Artura Kulikowskiego.

IMIĘ DESZCZU: Piasek

MIEJSCE 8. Jedni myślą tak, a inni inaczej – uzmysławia nam Krzysztof Garwatowski.

📻 REO NA OPAK: Dowody na płaskość Ziemi mamy pod nosem

MIEJSCE 9. O tym, czy ubyło, czy przybyło i czy gdzieś we wszechświecie H2O w ogóle jest. Napisała Weronika Kostrzanowska.

KOSMICZNE lanie wody

MIEJSCE 10. O tym dlaczego chcące uchodzić za poważne redakcje zachowują się często jak sensaci z you tuba, wciskając kit wyglądający na ciekawszy od prawdy. A to tylko pozór, o czym doskonale powinni wiedzieć. Struktury bzdury po raz kolejny, Krzysztof Garwatowski.

A HITLER ŻYJE jeszcze w tej Argentynie? I KTO JEST PREMIEREM Rządu światowego?

MIEJSCE 11. O ty, między innymi, że 99% zmagazynowanej energii na świecie czeka na wykorzystanie dzięki jednej technologii. Ktoś zgadnie, co Marcin Celiński miał na myśli?

Brak prądu? Weź sobie trochę Z MAGAZYNU

MIEJSCE 12. O tym kto rządzi internetem, jakie są, czy powinny być nasze prawa, a z czym powinniśmy się pożegnać, bo nie będzie przekładki ze świata realu do digitalu. Piórem Jacka Kotarbińskiego.

MILION razy szybciej

MIEJSCE 13. O tym co tam panie (i panowie) w polityce międzynarodowej z wyjaśnieniem, że 5G. Natomiast co do tego, czy Chińczycy trzymają się mocno trudno jednoznacznie powiedzieć, ale napięcie między ChRL a USA utrzymuje się. W temat wprowadza Jan Żerański, witamy debiutanta w REO.

JESZCZE 5 GRAMÓW INFO O INTERNECIE 5G. Kto będzie miał licencję na… wszystko?

MIEJSCE 14. O tym jak nas robią w wychudzoną szkapę – oni tłuste rekiny rynku bajeru, kompleksów i placebo. Analizujemy metodę na wcisk. Śledztwo Krzysztofa Garwatowskiego

PO ŚWIĘTACH. Odchudzanie tak. Ale jednocześnie nie tucz oszustów…

MIEJSCE 15. O tym, jakie prawdy o życiu poznał w Poznaniu Hubert Bułgajewski.

📻 JAK STAŁEM SIĘ częścią światowego przemysłu wydalniczego. Wbrew mojej woli