Cztery elektryczne solarisy wyjechały na ulice Krakowa


Cztery elektryczne autobusy wyprodukowane przez firmęSolaris w piątek wyjechały na ulice Krakowa. Autobusy wyposażone są wpantografy i mogą uzupełniać baterie na stacji ładowania, w centrum miasta,korzystając z zasilania z trakcji tramwajowej.

 

Krakowskie MPK SA używa autobusów elektrycznych od 29kwietnia 2014 r. Jednak do tej pory eksploatowano pojazdy dzierżawione bądźtestowane. Te zaprezentowane w piątek, przed ich wyjazdem na trasę, sąwłasnością przewoźnika. Ich łączna wartość to 7,5 mln zł.

 

“Autobus ma baterie o pojemności 80 kWh. Powinienprzejechać bez żadnego problemu do 60 km, bez ładowania”- powiedział PAPZbigniew Kowalski z firmy Solaris Bus & Coach.

 

Pojazdy zostały skierowane na linię 154, z Prądnika Białegow okolice Galerii Krakowskiej (przystanek Dworzec Główny Zachód). Będąuzupełniać baterie nie tylko na stacji ładowania (przy ul. Pawiej), lecz takżena jednej z zajezdni autobusowych na terenie miasta.

 

Każdy autobus ma długość 8,9 m i może jednorazowo przewieźćdo 48 pasażerów. Jest niskopodłogowy, wyposażony w klimatyzację, automatbiletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

 

Niebawem krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjnema się wzbogacić o kolejne autobusy posiadające tego typu zasilanie. Trwaprocedura przetargowa na dostawę 20 nowych autobusów elektrycznych, w tym 17 odługości 12 m i trzech przegubowych (18 m).

 

 

PAP

Fot. Solaris

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here