Czas na energię odnawialną. Rozwój miast w warunkach gospodarki niskoemisyjnej.

Miasto Stołeczne Warszawa, lider projektu UE „Cities on Power” oraz Mazowiecka Agencja Energetyczna realizator projektu UE „Regionalne Koncepcje Energetyczne (Regional Energy Concepts – CEP-REC)” zapraszają do wzięcia udziału w konferencji: „Czas na energię odnawialną, rozwój miast w warunkach gospodarki niskoemisyjnej”, która odbędzie się 22 października 2014 r. w hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 24.

Celem konferencji jest upowszechnienie rezultatów projektu „Cities on Power”, realizowanego przez Miasto Warszawę oraz partnerów z samorządów Austrii, Niemiec i Włoch. Konferencja posłuży dyskusji na temat roli miast w realizacji celów Unii Europejskiej w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem energetyki odnawialnej, oraz zaprezentowaniu dobrych praktyk w tym obszarze. W ramach upowszechniania rezultatów projektu CEP-REC realizowanego przez MAE odbędzie się dyskusja na temat uwarunkowań rozwoju rynku energii odnawialnej na Mazowszu. W ramach konferencji planujemy również przeprowadzenie warsztatów, w trakcie których uczestnicy będą mogli wymienić się wiedzą na temat rozwoju zielonej energii w miastach i wzajemnie się zainspirować.

Udział w konferencji zapowiedziała m.in. Dyrektor Regionalna na Europę światowej organizacji miast C40 Cities Climate Leadership Group, Pani Cristiana Fragola.

Przewidujemy również sesję networkingową, która ułatwi nawiązanie relacji między uczestnikami konferencji.

Liczymy, że wydarzenie to przybliży Państwu możliwości wykorzystania energii odnawialnej na obszarach miejskich!

Prosimy o zgłoszenie udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.warsaw-COP.pl do dnia 16 października.  

Informacje związane z konferencją udzielne są telefonicznie pod numerem – 22 691 93 27
Zespół projektu Cities on Power oraz CEP-REC 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here