Coraz więcej OZE w Grecji


W Grecji, mimo silnego kryzysu gospodarczego, wciąż budowane są elektrownie oparte na odnawialnych źródłach energii. Wkrótce powstanie tam kolejna farma fotowoltaiczna. Grecja chce zostać liderem w tej dziedzinie.

Firmy Upsolar oraz RSEnergy połączyły siły i wspólnie wybudują w Grecji farmę solarną. Zlokalizowana w Igoumenitsa (Grecja południowo-zachodnia) elektrownia będzie miała moc 2 MW. Dzięki tej inwestycji firma Upsolar w sumie będzie miała na koncie przyłączenie w Grecji 57 MW w energii słonecznej.

Firma nie planuje na tym kończyć i zamierza wkrótce rozpocząć kolejne projekty. Dzięki temu Grecja ma szansę zostać głównym graczem pod względem mocy przyłączonej w fotowoltaice.

– Ponieważ klienci w Grecji szukają nowych metod do zabezpieczenia potężnych, długoterminowych inwestycji, rynek fotowoltaiczny w tym kraju ma potencjał, by stać się głównym światowym graczem w nadchodzących latach – prognozuje Ioannis Markatatos, szef greckiego oddziału Upsolar. Można spodziewać się, że kolejne projekty także będą realizowane wspólnie przez firmy odpowiedzialne za elektrownię w Igoumenitsa.

 

Redakcja reo.pl

źródło: Cleantechnica.com

fot. steevithak/CC BY-SA 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here