Columbus Energy zakończył emisję akcji

Columbus Capital S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, poinformowała o zakończeniu przez Columbus Energy S.A. emisji akcji serii D. Pozyskane środki w wysokości 3,2 mln zł zostaną przeznaczone, m.in. na dalszy rozwój sieci handlowej oraz rozpoczęcie dostaw i montażu instalacji fotowoltaicznych.

Columbus Energy jest podmiotem zajmującym się sprzedażą instalacji odnawialnych źródeł energii, w szczególności instalacji fotowoltaicznych.

Plany na ten rok zakładają, że Columbus Energy zrealizuje co najmniej 1500 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dzięki przeprowadzeniu emisji akcji serii D Columbus Energy dysponuje niezbędnymi środkami finansowymi, które pozwolą na kontynuowanie realizacji założeń strategii rozwoju, w szczególności na realizację zawartych przez Spółkę umów. Istotne znaczenie w zwiększaniu skali działalności spółki będzie miało także rozpoczęcie w najbliższym czasie naborów na dofinansowania w ramach Programu Prosument, który jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz niedawno uchwalona ustawa o odnawialnych źródłach energii.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here