Columbus Energy pozyskało 5 mln zł z emisji akcji

Columbus Energy, spółka działająca w branży OZE, zakończyła emisję akcji serii F, z której pozyskała 1,8 mln zł. W tym roku łącznie z emisją akcji serii D spółka zdobyła już ponad 5 mln zł kapitału. Columbus Energy planuje rozpoczęcie produkcji paneli PV pod własną marką.

Środki pozyskane z emisji akcji serii D oraz serii F będą przeznaczone na dalszy rozwój przedsiębiorstwa i kontynuowanie realizacji założeń strategii rozwoju. Jednym z głównych celów spółki jest produkcja paneli fotowoltaicznych pod własną marką. Columbus Energy S.A. prowadzi już rozmowy z potencjalnymi fabrykami w Niemczech i we Włoszech, które mogą stać się jej partnerami w tym zakresie.

– Dzięki pozyskaniu kapitału z emisji akcji serii D i F w wysokości ponad 5 mln zł posiadamy obecnie środki niezbędne do realizowania naszych celów strategicznych. Jesteśmy także w trakcie negocjacji z fabrykami we Włoszech oraz w Niemczech na produkcję paneli fotowoltaicznych pod naszą marką. Będą one posiadały europejską gwarancję na produkt, która daje 30-letnią gwarancję sprawności paneli – komentuje Łukasz Górski, Prezes Zarządu Spółki Columbus Energy.

Po przeprowadzonej przez Columbus Energy S.A. emisji akcji serii F, wśród akcjonariuszy między innymi znalazły się notowana na rynku NewConnect JR INVEST S.A., która po rejestracji będzie posiadać wraz z podmiotami powiązanymi 49,50 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym oraz 46,91 proc. udziałów w głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. W akcjonariacie Columbus Energy S.A. jest także obecna Spółka z rynku NewConnect – Columbus Capital S.A., posiadająca 1.000.000 szt. akcji, które będą stanowić po rejestracji akcji serii F 4,8 proc. udziałów w kapitale zakładowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here