Chiny: Moc w energetyce wiatrowej wzrośnie do niemal 500 GW do roku 2030


Do 2030 roku moc zainstalowana w energetyce wiatrowej wChinach może wzrosnąć do 495 GW – informuje agencja GlobalData. Obecnie Chinymają ok. 149 GW zainstalowanych w wietrze.

 

Jak wynika z przygotowanego przez GlobalData raportu, moczainstalowana w energetyce wiatrowej w Chinach stanowi aż jedną trzecią łącznejmocy elektrowni wiatrowych na całym świecie w 2015 roku. Na drugim miejscu podtym względem znajdują się USA – 17 proc. mocy w energetyce wiatrowej naświecie.

 

– Szybki rozwój energetyki wiatrowej w Chinach może sięwiązać z wyczerpywaniem zasobów paliw kopalnych, malejącymi kosztamiwytwarzania energii z wiatru i rosnąca wrażliwością na kwestie środowiskowe –uważa Aswani Srivatsava, analityk GlobalData.

 

Energetyka wiatrowa w Chinach napotyka jednak również naproblemy. Za szybkim przyrostem nowych mocy nie nadążał rozwój infrastrukturysieciowej, która jest teraz systematycznie rozbudowywana.

 

Chiny rozwijają energetykę wiatrową m.in. ze względu naogromne zanieczyszczenia powietrza i uzależnienie kraju od importu ropy. Krajten jest liderem nie tylko w zakresie mocy zainstalowanych w wietrze, alerównież w produkcji turbin wiatrowych – to z Państwa Środka pochodzą takiefirmy jak GoldWind, Sinovel, United Power, Envision czy Ming Yang.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here