Chiny i USA ratyfikują porozumienie paryskie


Chiny i Stany Zjednoczone ratyfikują porozumienie klimatycznez Paryża, którego celem jest powstrzymanie wzrostu średniej temperatury naZiemi. Prezydenci obu państw ogłosili to podczas szczytu G20 w chińskim Hangzhou.

 

Przywódcy obu państw ogłosili w sobotę, że formalnieratyfikują porozumienie klimatyczne z Paryża, zgodnie z którym krajezobowiązują się do zmniejszenia produkcji CO2 „tak szybko jak to możliwe” i podejmowaniawszelkich działań by zatrzymać globalne ocieplenie na poziomie niższym niż 2 °C.Porozumienie, które ma wejść w życie w 2020 roku, stanie się wiążące w momencieratyfikowania go przez 55 państw – stron porozumienia.

Czytaj także: COP21 – osiągnięto porozumienie klimatyczne

 

– Wierzę, że porozumienie z Paryża jest punktem zwrotnymdla naszej planety, wierzę, że historia oceni dzisiejsze wysiłki jako kluczowe –powiedział podczas szczytu G20 Barack Obama. – Tam, gdzie jest wola i wizja,gdzie kraje takie jak Chiny i Stany Zjednoczone są gotowe, by przewodzić idawać przykład, możliwe jest stworzenie świata bezpieczniejszego, bardziejdostatniego i bardziej wolnego niż ten, który pozostawiono nam.

 

– Pomimo różnic dotyczących innych kwestii mamy nadzieję,że nasza gotowość do współpracy w tej kwestii będzie inspirować większe ibardziej ambitne działania dla całego świata – powiedział prezydent ChinXi Jinping.

 

Chiny i USA to najwięksi na świecie emitenci CO2.

 

 

REO.pl

Fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here