Chiny chcą wybudować ekologiczne supermiasto

Władze Chin planują budowę efektywnego energetycznie ekologicznego miasta. Metropolia ma powstać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – będzie zużywać niewiele energii oraz wody, a jego emisja gazów cieplarnianych ma utrzymać się na niewielkim poziomie.

W „Great City” (Wielkim Mieście) ma znaleźć się miejsce dla ok. 80 tys. osób, czyli ok. 30 tys. chińskich rodzin. Według planów zostanie ono wybudowane niedaleko miasta Chengdu w prowincji Syczuan (Chiny środkowe). Jest to prowincja, na której terenie bardzo rozwinięty jest m.in. przemysł technologiczny.

Zgodnie z założeniami pomysłodawców projektu „Great City” ma zużywać o 48 proc. mniej energii od innych miast o podobnej wielkości. Ma też charakteryzować się wykorzystaniem wody mniejszym o 56 proc. oraz emisją dwutlenku węgla niższą od przeciętnej aż o 60 proc. Do tego miasto ma produkować niemal 90 proc. mniej odpadów.

Realizacja tego ambitnego projektu ma potrwać osiem lat. Jego koordynacja ma zająć się firma Vanton Real Estate Co, Ltd. – informuje serwis Cleantechnica.com.

 

Redakcja reo.pl

źródło: Cleantechnica.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here