CBA zatrzymało 12 osób ws. korupcji w Elektrowni Szczecin


Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 12 osób w śledztwiedotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Elektrowni Szczecin.

Jak ustaliło CBA, dostarczane  przez jedną z firmdo Elektrowni  transporty wcale nie były biomasą.  Mimo to pracownicyodpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki były właśnie wypełnione odpowiedniątechnicznie biomasą.

W sumie zatrzumano 12 osób, w tym biznesmena  ipracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrowni Szczecin. Wśród nichjest Główny Inżynier Elektrowni Szczecin, którego zatrzymano na gorącym uczynkuprzyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł.

Jak informuje CBA, w wyniku przeszukań zabezpieczonook. 1 mln zł w gotówce, w tym  ponad 100 tys. zł w pomieszczeniachsłużbowych pracowników Elektrowni Szczecin.

Wstępne ustalenia wskazują na spowodowanie tymprocederem wielomilionowych szkód na szkodę  spółki Skarbu PaństwaPolskiej Grupy Energetycznej SA.

Elektrownia Szczecin wchodzi w skład PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra. Znajduje się  tam największy w Polsce kocioł biomasowy – oddany do użytku w 2012 roku. Roczne zużycie biomasy wynosi w nim ok. 550 tys. ton.

 

 

REO.pl

Fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here