Carrefour oszczędza energię

W sklepach Carrefour, w których wprowadzono rozwiązania proekologiczne, takie lampy LED czy innowacyjny system chłodniczy, udało się zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent – informuje spółka.

Carrefour Polska podkreśla, że w swojej strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie szczególną uwagę zwraca na ochronę środowiska i wprowadza w swoich sklepach rozwiązania proekologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na energooszczędne lampy LED. Zamontowano je już w 55 sklepach Carrefour w całym kraju.

Kolejne rozwiązanie, które znacznie wpływa na zmniejszenie wykorzystania energii, to przyjazny środowisku system chłodniczy, wykorzystujący dwutlenek węgla jako czynnik chłodzący. Zastosowanie CO2 pozwala uzyskać bardzo niskie temperatury i jest bezpieczne dla ludzi i produktów, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii wykorzystywanej do chłodzenia średnio od 30 do 40 proc. – przekonuje spółka. System działa już w wybranych sklepach w województwach: mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim.

– Energooszczędny system chłodniczy i wymiana na oświetlenie LED pozwalają nam zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent w każdym sklepie, w którym wprowadzono zmiany – mówi Ronan Martin, wiceprezes Zarządu Carrefour Polska ds. Ekspansji Centrów Handlowych.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here