Budowa fabryki fundamentów offshore dobiega końca

Budynki zakładu fundamentów morskich elektrowni wiatrowych są już gotowe. Teraz prace koncentrują się na wyposażeniu – wewnątrz hal trwa montaż specjalistycznych maszyn – informuje Bilfinger Mars Offshore. Budowa ma się zakończyć w tym roku.

Jak informuje Wyborcza.biz, hala główna zakładu zostanie oddana do użytku w lipcu, a budowa całej fabryki zakończy się w grudniu tego roku. Stan zaawansowania budowy ocenia się na 70 proc.

W fabryce produkowane będą fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, na których montowane będą (na morzu) maszty i turbiny wiatrowe: fundamenty palowe (stosowane w przybrzeżnych farmach wiatrowych do głębokości ok. 30 m, o średnicy do 8 m, wysokości do 80 m i wadze do 1 250 t); złożone fundamenty kratownicowe (konstrukcje strukturalne wykorzystywane jako fundamenty wież na większych głębokościach – do około 50 m i wadze do 1000 t); platformy pośrednie o wysokości do ok. 30 m, średnicy do 8 m i wadze ok. 350 ton.

Zakład zlokalizowany jest w Szczecinie, w bliskim sąsiedztwie kluczowych, planowanych rynków zbytu produkowanych elementów – Morza Bałtyckiego i Północnego.

Redakcja reo.pl

źródło: Wyborcza.biz
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here