Budimex: Umowa podwykonawcza na blok dla Orlenu to ok. 150 mln zł

Budimex liczy, że najdalej w ciągu 2 miesięcy podpisze, jako podwykonawca konsorcjum z udziałem SNC Lavalin i General Electric International, umowę podwykonawczą przy budowie bloku gazowego dla PKN Orlen we Włocławku – wynika z wypowiedzi prezesa Budimeksu Dariusza Blochera. Według niego wartość prac Budimeksu wyniesie ok. 150 mln zł.

– Na razie mamy list intencyjny. Myślę, że w ciągu jednego, dwóch miesięcy powinniśmy podpisać umowę na podwykonawstwo przy budowie bloku dla Orlenu we Włocławku – powiedział Blocher w kuluarach forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Na pytanie, jaka będzie wartość prac Budimeksu w tym projekcie, szacowana wcześniej na 100-200 mln zł, odpowiedział: w środku tego przedziału.

Prezes Budimeksu podkreślił, że pierwsze środki z tego kontraktu mogą pojawić się w Budimeksie dopiero w 2014 roku. Wyjaśnił, że wcześniej będą prowadzone m.in. prace projektowe.

Rada nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na realizację projektu budowy elektrowni gazowo-parowej we Włocławku i zawarcie umowy z konsorcjum firm: General Electric International Inc i SNC-Lavalin. Wartość netto umowy wynosi około 1,1 mld zł.

Umowa przewiduje budowę, w formule pod klucz, elektrowni o mocy netto 463 MWe. Oddanie elektrowni do eksploatacji planowane jest na grudzień 2015 roku.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here