Budimex może złożyć ofertę na konwersję kotła na biomasę w EC Będzin

Budimex może być zainteresowany udziałem w przetargu na przebudowę, na biomasowy, kotła energetycznego w EC Będzin, wynika z informacji rzecznika spółki Krzysztofa Kozioła. Termin składania ofert upływa 28 lutego.

– Analizujemy przetarg na konwersję kotła na biomasę w EC Będzin – powiedział Kozioł. Dodał, że po wstępnej analizie, jeśli decyzja ws. złożenia oferty będzie pozytywna, firma zastanowi się, czy złoży ofertę samodzielnie, czy w konsorcjum.

W ubiegłym roku prezes Budimeksu Dariusz Blocher informował, że w przetargach energetycznych – w przypadku mniejszych projektów – Budimex będzie raczej występować samodzielnie, natomiast w przypadku większych tworzyć konsorcjum.

Wartość tej inwestycji była szacowana na ok. 130 mln zł. EC Będzin na mocy umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma zapewnione dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 20 mln zł.

Po konwersji kotła EC Będzin ma spalać 100 proc. biomasy, w tym minimum 20 proc. pochodzenia rolniczego.

Przebudowa kotła ma zostać wykonana do końca sierpnia 2014 roku, a przekazanie do eksploatacji – w połowie października 2014 roku.

Obecnie kocioł OP-140 jest opalany węglem kamiennym przy użyciu ok. 15 proc. biomasy.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here