Bruksela czeka na wyjaśnienia ws. certyfikatów kogeneracyjnych


Nowela kogeneracyjna, która miała przedłużyć funkcjonowanie żółtych i czerwonych certyfikatów, nadal czeka na zgodę Komisji Europejskiej. Notyfikację pomocy publicznej przedłużają pytania Brukseli do polskiego rządu – informuje portal WysokieNapiecie.pl.

– W czerwcu otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej 20 pytań, na które udzieliliśmy odpowiedzi w lipcu. We wrześniu otrzymaliśmy kolejnych 8 pytań, na które przygotowaliśmy już odpowiedzi i przewidujemy, że jeszcze w październiku UOKiK przekaże je dalej – poinformował w czwartek w Sejmie Edward Słoma, wicedyrektor Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki.

Istnieją już czysto teoretyczne szanse, że system, który wygasł w marcu, wejdzie w życie jeszcze w tym roku, a nawet po przyjęciu będzie obowiązywać zaledwie kilkanaście miesięcy. Notyfikowana ustawa przewiduje jego przedłużenie tylko do marca 2015 roku. Problemem pozostaje nadal pomysł Ministerstwa Gospodarki, aby wprowadzić ustawę z mocą wsteczną tak, aby zapewnić ciągłość systemu, czemu sprzeciwiają się m.in. sejmowi legislatorzy.

 

WysokieNapiecie.pl

fot. Soroll/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here