Brazylia zwiększa sektor OZE


Brazylia, państwo należące do największych emitentów dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów na świecie, chce więcej inwestować w odnawialne źródła energii. Być może sektor wiatrowy w tym kraju wkrótce będzie rozwijał się szybciej niż gdziekolwiek indziej.

Już niedługo w Brazylii może powstać sporo nowych farm wiatrowych. Wielu producentów turbin planuje dostarczać urządzenia do tego kraju. Głównym graczem będzie General Electric (firma, która do tej pory zainstalowała w Brazylii już 300 turbin), ale krajem interesuje się także kilku innych dostawców. Różne źródła wspominają o trzech lub czterech firmach.

Według szacunków samo GE ma przez najbliższe 10 lat zapewnić Brazylii urządzenia o wartości miliarda dolarów rocznie. W sumie do 2021 roku w tym południowoamerykańskim kraju powinny funkcjonować elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 15,6 GW – informuje serwis Cleantechnica.com.

– Dwa lata temu było to zero. Dzisiaj to miliard dolarów rocznie – powiedział o rozwijającym się rynku OZE Vic Abate, wiceprezes GE. Podkreslił, że w ciągi kilku najbliższych lat, turbiny wiatrowe będą prawdopodobnie najczęściej stosowanymi urządzeniami w brazylijskich instalacjach energetycznych.

Dynamiczny rozwój dziedzin energetyki opartych na źródłach odnawialnych jest Brazylii bardzo potrzebny. Może pomóc w obniżeniu, bardzo wysokiej w tym kraju, emisji gazów cieplarnianych.

 

Redakcja reo.pl

Dynamiczny rozwój dziedzin energetyki opartych na źródłach odnawialnych jest Brazylii bardzo potrzebny, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here