BOŚ Bank podał datę uruchomienia programu Prosument


Preferencyjne kredyty na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych, czy kotłów na biomasę, oferowane w ramach Programu Prosument, będą dostępne w Banku Ochrony Środowiska od 24 kwietnia 2015 r. – poinformował BOŚ.

Jak czytamy w komunikacie, przesunięcie terminu startu programu o ponad dwa tygodnie jest odpowiedzią Banku na postulaty branży – przedstawicieli rynku mikroinstalacji OZE, uczestniczących 26 marca 2015 r. w „Dyskusji otwartej nad uwarunkowaniami wdrożenia programu Prosument”, zorganizowanej w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Bank Ochrony Środowiska z wyprzedzeniem opublikuje na swojej stronie internetowej zasady dotyczące przyjmowania wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami.

„Naszym celem jest zachowanie pełnej transparentności i umożliwienie wszystkim zainteresowanym: Klientom, Producentom, Wykonawcom, przygotowanie się do złożenia dokumentacji umożliwiającej uruchomienie preferencyjnych kredytów na zakup i montaż instalacji objętych dopłatami w ramach Programu Prosument” – informuje BOŚ.

Wnioski będą przyjmowane we wszystkich oddziałach Banku, a potwierdzenia przyjęcia wniosków będą drukowane z systemu elektronicznego.

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here