Bombaj, odpady przemysłowe i… niebieskie psy, czyli smutne widokówki z zanieczyszczanego środowiska


Wpołowie sierpnia po ulicach Bombaju biegały zafarbowane na niebiesko psy,stanowiąc smutną pocztówkę pokazującą destrukcyjny wpływ terenów przemysłowychtego miasta na środowisko naturalne. Przeprowadzone śledztwo pokazało, żezdarzenie to było spowodowane celowym wyciekiem odpadów przemysłowych i farb dolokalnej rzeki przez jedną z bombajskich firm.

Grupazafarbowanych psów została dostrzeżona na ulicach Bombaju w połowie sierpnia.Mieszkańcy, tego już mocno zanieczyszczonego przez przemysł miasta, zgłosilizażalenie do komisji ds. kontroli zanieczyszczenia w mieście. Władzę w Bombajuzamknęły firmę produkcyjną po tym, jak okazało się, że regularnie zrzuca odpadyprzemysłowe i barwniki  do lokalnej rzekiKasadi, która płynie przez większą część obszaru przemysłowego miasta.

Wsprawę zaangażowały się organizacje pozarządowe walczące z przemysłowymzanieczyszczeniem środowiska, które jest nagminne w tym mieście. Zdjęcianiebieskich psów w krótkim czasie obiegły media społecznościowe oraz trafiły donajwiększych gazet.

-Biegające psy z futrem zafarbowanym na niebiesko stanowiły szokujący widok –mówi Arati Chauhan, szef Navi Mumbai Animal Protection Cell. – spostrzegliśmy 5takich psów i poprosiliśmy komisję kontroli zanieczyszczeń w mieście ointerwencję i działania przeciwko sektorowi przemysłowemu w mieście.

Wedługdanych uzyskanych przez organizację pozarządową Watchdog Foundation, na obrzeżachBombaju istnieje aż 977 zakładów przemysłowych przetwarzających chemikalia,leki oraz jedzenie. Od dawna, część z tych firm podejrzewa się o celowezrzucanie odpadów do rzeki. Niebieskie psy na ulicy indyjskiego miasta są jednanamacalnym znakiem zanieczyszczanego przez przemysł środowiska.

REO.pl

fot: Navi Mumbai Animal ProtectionCell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here