Blok Taurona o mocy 50 MW na biomasę czeka na zgodę URE


Urząd Regulacji Energetyki (URE) prowadzi obecnie postępowanie o udzielenie koncesji na produkcję energii elektrycznej z jednostki OZE o mocy 50 MW w Elektrowni Jaworzno – poinformowała szefowa biura prasowego Magdalena Rusinek.

Według niej kolejna instalacja do spalania biomasy o mocy 20 MW w Elektrowni Stalowa Wola zostanie oddana do eksploatacji do końca I kwartału 2013 r.

– Budowa części instalacji przeznaczonej do spalania biomasy przetworzonej została ukończona i pomyślnie przeszła próby. Opóźnienie, względem zakładanego harmonogramu, dotyczy części instalacji przeznaczonej do spalania biomasy nieprzetworzonej – powiedziała Rusinek. Dodała, że generalny wykonawca uruchomił już procedurę związaną z wyborem firmy zastępczej w związku z ogłoszeniem upadłości przez swojego podwykonawcę.

Na przełomie roku Tauron kończył realizację trzech jednostek biomasowych – nowego kotła fluidalnego w Elektrowni Jaworzno III o mocy 50 MWe/45 MWt, modernizację kotła o mocy 20 MWe w Elektrowni Stalowa Wola oraz przebudowę kotła fluidalnego o mocy 40 MWe w EC Tychy.

 

Marcin Zaremba

URE prowadzi obecnie postępowanie o udzielenie koncesji na produkcję energii elektrycznej z jednostki OZE o mocy 50 MW w Elektrowni Jaworzno, fot. Tauron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here