Biomass Energy Project założy plantację w Azji

Specjalizująca się w sadzonkach roślin energetycznych spółka Biomass Energy Project chce zakładać plantacje na terenie Azji Południwo-Wschodniej. Wkrótce podpisany zostanie list intencyjny z indonezyjskim partnerem.

Biomass Energy Project, spółka notowana na rynku New Connect, specjalizująca się w sadzonkach roślin energetycznych, głównie miskanta olbrzymiego, w zakładaniu plantacji roślin energetycznych oraz w uprawie gruntów pod te cele, rozpoczęła intensywne rozmowy z podmiotem indonezyjskim w sprawie współpracy w zakresie zakładania plantacji roślin energetycznych oraz sprzedaży sadzonek miskanta na terenie Indonezji oraz pozostałych krajów Azji Południowo-Wschodniej. W bieżącym tygodniu przewidziane jest podpisanie listu intencyjnego precyzującego zakres potencjalnej kooperacji.

Biomass Energy Project S.A. dysponuje bazą techniczną i magazynową do prowadzenia upraw oraz składowania sadzonek. Spółka wynajmuje w tym celu nowoczesne komory chłodnicze. Wykorzystywana technologia zapewnia zachowanie wysokiej siły kiełkowania. W pierwszym roku działalności Emitent posadził 0,9 mln sadzonek miskanta, a w sezonie wiosennym 2012 roku zasadzono kolejne 1,3 mln. Areały upraw skupione są obecnie w rejonie Koronowa w województwie kujawsko-pomorskim. Przewidywane plony z powyższej uprawy to około 13 mln sztuk sadzonek w 2013 roku oraz około 26 mln sztuk sadzonek w 2014 roku. Szacowana wartość jednej sadzonki wynosi 45 groszy. Prace prowadzone są na dzierżawionych gruntach.

Redakcja reo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here