Biomass Energy Project ma umowę ramową ws. współpracy z polskim odbiorcą biomasy

Działająca w sektorze OZE spółka Biomass Energy Project (BEP) podpisała umowę ramową ws. współpracy z polskim odbiorcą biomasy – wynika z informacji spółki. BEP zawarł też umowę ws. rozwoju segmentu usług biotechnologicznych.

– Przedmiotem [pierwszej] umowy jest cykliczna dostawa biomasy do nowo powstających zakładów odbiorcy oraz ewentualna współpraca w zakresie dystrybucji produkowanego w tych zakładach nawozu – podała firma.

BEP poinformował też, że zawarł umowę o współpracy przy prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich z siedzibą w Bydgoszczy. Celem umowy jest rozwój segmentu usług biotechnologicznych spółki.

We wtorek Biomass Energy Project opublikował strategię rozwoju firmy na lata 2014-17, która zakłada m.in. uruchomienie zakładu przerobu biomasy i produkcję energii. BEP chce też w przyszłości pozyskać inwestorów strategicznych i przenieść notowania z NewConnect na rynek główny GPW.

BEP działa w sektorze OZE. Zajmuje się głównie prowadzeniem plantacji biomasy i sadzonek, przede wszystkim miskanta olbrzymiego. Prace prowadzone są na dzierżawionych gruntach. Areały upraw skupione są w rejonie Koronowa w województwie kujawsko-pomorskim. Plony z powyższej uprawy to do 16 mln sztuk sadzonek w 2013 roku oraz około 26 mln sztuk sadzonek w 2014 roku. Szacowana wartość jednej sadzonki wynosi 45 groszy.

Ostatnio we współpracy z firmą PT Kepulavan Energi Lestari rozpoczął prace nad zakładaniem plantacji roślin energetycznych na terenie Indonezji. Równocześnie, we współpracy z firmą Maroney rozpoczęto rozmowy w kilku krajach afrykańskich w zakresie uprawy roślin energetycznych na użytek lokalnego przemysłu energetycznego.

MZ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here