Biomass Energy Project ma list intencyjny ws. ekologicznej EC na paliwo alternatywne

Działająca w sektorze OZE spółka Biomass Energy Project (BEP) podpisała list intencyjny z amerykańską firmą Jan J. Biedak DBA PL-US Technologies w sprawie nawiązana współpracy mającej na celu implementację rozwiązań ekologicznej elektrociepłowni na paliwo alternatywne, wykorzystującej technologię D4 (hydro-pyroliza) – wynika z informacji spółki.

– Potencjałem współpracy objęta jest także modyfikacja technologii – podała firma.

Według Biomass Energy Project nawiązanie współpracy jest elementem systematycznie wdrażanej polityki rozwoju, której jednym z kluczowych czynników jest dostarczenie produktu opartego w swojej najszerszej wersji na zamkniętym cyklu produkcji energii elektrycznej, co uwzględnia przygotowanie i pielęgnacje upraw, przygotowanie i sprzedaż sadzonek roślin energetycznych, dostarczanie biomasy, ze szczególnym uwzględnieniem miskanta olbrzymiego, oraz sprzedaż energii elektrycznej.

BEP zapowiedział też przedstawienie swojej strategii.

BEP działa w sektorze OZE. Zajmuje się głównie prowadzeniem plantacji biomasy i sadzonek, przede wszystkim miskanta olbrzymiego. Prace prowadzone są na dzierżawionych gruntach. Areały upraw skupione są w rejonie Koronowa w województwie kujawsko-pomorskim. Plony z powyższej uprawy to do 16 mln sztuk sadzonek w 2013 roku oraz około 26 mln sztuk sadzonek w 2014 roku. Szacowana wartość jednej sadzonki wynosi 45 groszy.

Ostatnio we współpracy z firmą PT Kepulavan Energi Lestari BEP rozpoczął prace nad zakładaniem plantacji roślin energetycznych na terenie Indonezji. Równocześnie we współpracy z firmą Maroney rozpoczęto rozmowy w kilku krajach afrykańskich w zakresie uprawy roślin energetycznych na użytek lokalnego przemysłu energetycznego.

Marcin Zaremba

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here