Biogazownia Starogard Gdański ma dostać do 4,56 mln zł dotacji z NFOŚiGW

Spółka Biogazownia Starogard, która buduje biogazownię rolniczą w Starogardzie Gdańskim, znalazła się na liście rankingowej przedsięwzięć wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – poinformowała notowana na NewConnect firma Esperotia Energy Investments, która jest udziałowcem biogazowni.

Całkowita wartość projektu wynosi 20 349 000 zł, natomiast kwota dofinansowania w postaci dotacji ma wynieść do 4 564 200 zł.

Dofinansowanie jest przewidziane w ramach II konkursu programu priorytetowego “System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 2) Biogazownie rolnicze”.

Biogazownia rolnicza w Starogardzie Gdańskim jest projektem realizowanym przez Esperotia Energy Investments wspólnie ze spółką United Properties and Construction Polska poprzez spółkę zależną Biogazownia Starogard Sp. z o.o.

Biogazownia ma mieć zainstalowaną moc elektryczną do 1,5 MW. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w trzecim kwartale 2013 roku.

Budowa biogazowni jest elementem realizacji strategii Esperotia Energy Investments, polegającej na oddaniu do użytku około 25-30 MW w Polsce w przeciągu 5 lat.

 

Marcin Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here