BGE przejmuje kolejną spółkę

– Nabycie WWI Trans ma na celu wzrost rentowności realizowanych przez nas kontraktów w obszarze obrotu biomasą, co będzie możliwe m.in. dzięki większej kontroli kosztów w zakresie realizowanych przez nas dostaw. Biorąc pod uwagę, iż na chwilę obecną nasz portfel zamówień na dostawę biomasy ma wartość ok. 400 mln zł, a WWI Trans realizuje dla nas ok. 40 proc. dostaw, to poprawa w tym zakresie powinna być już widoczna w I kw. 2013 r. – mówi Dariusz Pawłowski, prezes zarządu BGE.

Jak informuje Pawłowski, BGE docelowo planuje dalszy rozwój spółki WWI Trans, m.in. w zakresie rozbudowy floty transportowej, która będzie realizowała zlecenia zarówno w ramach Grupy, jak i na rzecz podmiotów zewnętrznych.

– W chwili obecnej rozważamy jeszcze kwestie finansowania tego procesu, być może zdecydujemy się na realizacje emisji akcji i wprowadzenie tego podmiotu na rynek NewConnect – mówi prezes BGE.

21 listopada 2012 r. BGE S.A. informowała o nabyciu 100 proc. udziałów TLM Polska – spółki handlowej działającej na rynku biomasy oraz 49 proc. udziałów w spółce portfelowej przejmowanego podmiotu – B-Stal. Łączna wartość transakcji wyniosła 7,5 mln zł.

 

Redakcja reo.pl

źródło: BGE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here