Bank JPMorgan Chase ogłasza nowy plan inwestycyjny w energetykę odnawialną o wartości 200 mln USD


Międzynarodowy bank inwestycyjnyJPMorgan Chase ogłosił, że zamierza przeznaczyć 200 mln USD do 2025 roku nafinansowanie inwestycji w zieloną energię. Dodatkowo, bank przyjął za celprzejście w 100% na energetyką odnawialną do 2020 we wszystkich swoichsiedzibach na świecie.

JPMorgan Chase jest jednąz największych instytucji finansowych na świecie, zatrudniającą ponad 240tysięcy pracowników w przeszło 60 krajach. Bank od jakiegoś czasu coraz chętniejinwestował z zrównoważone technologie a rok temu wycofał się z nowychinwestycji w sektorze wydobycia węgla, umieszczając je na wewnętrznej liściezakazanych przedsięwzięć, razem z inwestycjami uwzględniającymi m.in.nielegalną wycinką drewna oraz pracę dzieci. Właśnie przyjęty plan inwestycji wOZE jest największym tego typu zobowiązaniem złożonym przez instytucjęfinansową do tej pory.

W celu przejścia w 100% naOZE w siedzibach banku, JPMorgan zakłada przede wszystkim budowę farmsłonecznych, które mają zapewnić energię elektryczną do 1400 budynkównależących do banku oraz 40 budynków, przez niego wynajmowanych. Jedna zplanowanych tego typu farm o mocy 20 MW jest w trakcie budowy przy największejsiedzibie banku w Ohio. Pozostałe biura mają podpisać długoterminowe kontraktyna dostawę energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Poza tym, firma planujeobniżyć swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną o 50% wymieniającoświetlenie na lampy LED w swoich siedzibach.

Sektor prywatny musi byćliderem w tworzeniu rozwiązań, które pomogą chronić środowisko i zapewniaćwzrost gospodarczy, – powiedział Jamie Dimon, prezes i szef rady dyrektorówJPMorgan Chase – Ten plan inwestycyjny rozwinie zasoby firmy oraz wiedzęnaszych pracowników, w celu zwiększenia efektywności energetycznej naszychdziałań oraz pomocy naszym klientom w rozwoju zrównoważonych produktów i usług.

 

Agata Skrzypczyk 

źródło: jpmorganchase.com
            Business Wire
fot. Joe Mabel, CC BY-SA 3.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here