Badania terenów pod atom ruszą w czerwcu

W czerwcu ruszą pierwsze fizyczne prace związane z przygotowaniami do budowy elektrowni jądrowej, które przeprowadzi firma Worley Parsons na zlecenie PGE EJ1, poinformowała „Rzeczpospolita”.

Badania lokalizacyjne i środowiskowe będą prowadzone w okolicach Choczewa i Żarnowca.

Gazeta podaje, że w przypadku Choczewa sprawa jest jednak obecnie o tyle niepewna, że Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wszczęło postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji wojewody pomorskiego dotyczącej wskazania lokalizacji pod budowę elektrowni jądrowej na tym terenie.

Wcześniej resort transportu uchylił wydane przez wojewodę zachodniopomorskiego zezwolenie na badania potrzebne do sporządzenia raportu lokalizacyjnego elektrowni jądrowej w Gąskach, a PGE EJ 1 nie odwołała się od tej decyzji zapowiadając przeprowadzenie badań lokalizacyjnych i środowiskowych tylko w dwóch lokalizacjach Choczewo i Żarnowiec.

Tymczasem 31 marca minął termin obowiązywania listu intencyjnego podpisanego przez PGE, KGHM, Tauron i Eneę dotyczącego uczestnictwa w przygotowaniu, budowie i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – zauważa wyborcza.biz.

 

MZ
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here