B. Szydło przedstawiła skład nowego rządu


Komitet Polityczny PiS zaakceptował kandydaturę Beaty Szydło na premiera i skład jej rządu. Będzie w nim trzech wicepremierów: Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin. Szefem resortu energetyki ma zostać Krzysztof Tchórzewski.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że wnioski z długiej dyskusji zostały przedstawione prezydentowi w piątek. W poniedziałek Szydło na konferencji prasowej, wspólnej z Kaczyńskim, przedstawiła proponowany skład Rady Ministrów.

Krzysztof Tchórzewski zostanie ministrem energetyki, prof. Jan Szyszko – środowiska, skarbu – Dawid Jackiewicz, Mateusz Morawiecki – rozwoju, rolnictwa – Krzysztof Jurgiel. Nie przedstawiono kandydata na ministra gospodarki.

Niektóre dotychczasowe resorty – skarbu oraz gospodarki – będą wygaszane, zmieni się charakter resortu rozwoju i rola ministerstwa finansów. Wicepremier Morawiecki będzie koordynował całość polityki gospodarczej. Do ministerstwa rozwoju wejdzie dotychczasowe ministerstwo gospodarki. W związku z pojawieniem się nowych resortów konieczna będzie zmiana w ustawie o działach administracji rządowej.

PAP/reo.pl

fot. Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here