B. Szydło: nowoczesna, bezpieczna energetyka może stać się naszą chlubą


Jeśli przez kolejnelata podążać będziemy konsekwentnie w kierunku wyznaczonym przez PlanOdpowiedzialnego Rozwoju, nowoczesna, bezpieczna energetyka może stać się nasząchlubą – powiedziała w czwartek w Gorzowie premier Beata Szydło.

Podczasspotkania z pracownikami Elektrociepłowni Gorzów z okazji otwarcia nowego blokugazowo-parowego elektrociepłowni szefowa polskiego rządu mówiła, że nowy blokgorzowskiej elektrowni stwarza nowe szanse nie tylko dla Gorzowa, ale”przede wszystkim dla polskiej energetyki”.

“Jesteśmyzdeterminowani do tego, ażeby polska energetyka była niezależna, aby dawałabezpieczeństwo Polsce, żeby była też tym kołem zamachowym polskiejgospodarki” – podkreśliła Szydło.

Dodała, żerząd pracuje w związku z tym m.in. nad rozwojem nowoczesnych technologiiwęglowych. “To są wielkie projekty, które w rządzie są realizowane, któretoczą się z dużym sukcesem” – zapewniła premier. Zaznaczyła, że już dziśmożna “pokazać na mapie Polski wiele miejsc, gdzie takie nowoczesnetechnologie powstały lub powstają”.

“Myślę,że ten kierunek, wyznaczony w Planie Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętym przezrząd PiS, do wyznaczania tych kolejnych kroków rozwoju energetyki, jest tymkierunkiem, który, jeżeli będziemy konsekwentnie (nim) podążać przez następnelata, doprowadzi do tego, że (…) naszą chlubą będzie nowoczesna bezpiecznaenergetyka” – powiedziała.

W swoimprzemówieniu skierowanym m.in. do przedstawicieli zarządu elektrociepłowni, jejpracowników, a także lokalnych samorządowców, Szydło podkreślała wagę tradycjijako paliwa rozwojowego. “Przyszłość zawsze rodzi się z przeszłości, ztradycji, z wartości, które przyświecają do budowania czegoś nowego. Przeszłośćjest inspiracją, nasza tradycja jest inspiracją i ma rzutować na to, co wprzyszłości będzie stawało się jeszcze coraz lepsze, nowocześniejsze, co będzie(…) prowadziło do tego, że Polska będzie rozwijała się jeszcze szybciej, iodbudujemy polską gospodarkę w takim stopniu, by mogła być rzeczywiście jedną znajlepiej rozwijających się, najszybciej rozwijających się gospodarek nie tylkoeuropejskich, ale światowych” – mówiła.

“Możnapowiedzieć, że są to do pewnego stopnia jeszcze marzenia, ale jeżeli nie mamymarzeń, jeżeli nie mamy celu, do którego dążymy, to niewiele się zazwyczajosiąga” – dodała premier.

PAP / skrót. REO.pl

fot. Piotr Drabik/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here