Awarie sieci na terenie PGE Dystrybucja

Trudne warunki atmosferyczne (m.in. marznący deszcz) są przyczyną nieplanowanych wyłączeń w sieci dystrybucyjnej na terenie Oddziału Zamość, Rzeszów i Skarżysko-Kamienna PGE Dystrybucja. Służby pogotowia energetycznego wraz z firmami zewnętrznymi usunęły większość awarii, jednak w ich miejsce powstały nowe. Oblodzone linie i łamiące się gałęzie – to najczęstsza przyczyna przerw w dostawie energii elektrycznej. Prace naprawcze będą dziś kontynuowane.

Według danych z godz. 8:00 na terenie Oddziału Zamość prądu nie ma około 16 tys. odbiorców (przywrócono zasilanie ok. 48 tys. odbiorcom). W Oddziale Rzeszów prądu nie ma jeszcze około 18 tys. gospodarstw domowych. To ok. 2,5 proc. wszystkich odbiorców w Oddziale. W Oddziale Skarżysko-Kamienna nie ma zasilania ok. 12,8 tys. odbiorców (1,6 proc. wszystkich odbiorców w Oddziale).

W Rejonie Energetycznym Zamość bez prądu pozostaje ok. 10 tys. odbiorców (było 50 tys.) w gminach: Tereszpol, Radecznica, Sułów, Adamów, Goraj, Krasnobród, Frampol oraz Turobin. W Rejonie Energetycznym Tomaszów Lubelski ok. 4 tys. odbiorców pozostaje bez prądu w gminach: Susiec, Bełżec oraz Tomaszów Lub. W Rejonie Energetycznym Jarosław ok. 1,2 tys. odbiorców nie ma zasilania. W Rejonie Energetycznym Stalowa Wola bez zasilania jest ok. 6 tys. odbiorców. W Rejonie Energetycznym Staszów bez zasilania jest ok. 11 tys. odbiorców. Przyczyną wzrostu liczby awarii w tym Rejonie są złamane słupy i samoczynne wyłączenie linii WN. Przerwy w dostawach energii elektrycznej występują w gminach: Janów Lubelski, Annopol, Gościeradów, Trzydnik, Zaklików, Potok Wielki, Modliborzyce, Chrzanów, Ćmielów, Ożarów, Tarłów oraz Osiek. W Rejonie Energetycznym Ostrowiec bez zasilania jest ok. 7 tys. odbiorców. W Rejonie Energetycznym Skarżysko bez zasilania jest ok. 3,3 tys. odbiorców.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here