Aukcje OZE z problemami


W piątek odbyły się pierwsze aukcje OZE, nie obyło się jednakbez problemów, które kosztowały uczestników sporo nerwów. Część inwestorówzapowiada skargi i starania o unieważnienia aukcji.

 

Pierwsze aukcje OZE dostarczyły ich uczestnikom sporo emocji– wszystko przez problemy techniczne z Internetową Platformę Aukcyjną (IPA). Stronanie otwierała się, pojawiały się komunikaty o błędach, przez co część inwestorównie zdążyła złożyć swoich ofert.

 

Uczestnicy aukcji OZE, którym problemy techniczne niepozwoliły na złożenie ofert lub dokonanie zmian w odpowiednim czasie,zapowiadają składanie skarg. Mogą się powoływać np. na regulamin aukcji OZE, zgodniez którym jeśli przez ostatnie 90 minut trwania sesji IPA nie działała, toaukcję należy unieważnić.

 

Urząd Regulacji Energetyki informuje jednak, że ofertyuczestników aukcji spływały do systemu, a problemy techniczne z platformą byłychwilowe, w związku z czym – przynajmniej na razie – nie podjęto żadnej decyzjimogącej aukcje unieważnić. Nie jest wykluczone, że zgodnie z pierwotnymiplanami Urząd już w sobotę ogłosi wyniki (zgodnie z ustawą ma na to 3 dnirobocze). Rozpatrzenie ewentualnych skarg nastąpi dopiero w nowym roku.

 

Aukcje, które odbyły się 30 grudnia, dotyczyły: istniejącychbiogazowni rolniczych o mocy j do 1 MW, dla istniejących biogazowni rolniczycho mocy większej niż 1 MW, nowych innych instalacji o mocy do 1 MW – przedewszystkim dla fotowoltaiki, energetyki wiatrowej, niektórych elektrowniwodnych, instalacji istniejących o mocy nie większej niż 1 MW, spełniającychkryterium stopnia wykorzystania mocy zainstalowanej elektrycznej – powyżej 3504 MWh/MW/rok oraz o emisyjności nie większej 100 kg/MWh (w szczególnościniektóre elektrownie wodne).

 

 

REO.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here