Aukcje OZE: ME chce badać stopień zaawansowania projektów


Ministerstwo Energiichce wiedzieć, ile projektów OZE będzie gotowych, by wziąć udział w aukcjach wprzyszłym roku. Ankietę w tej sprawie przesłano do kilku organizacjibranżowych.

 

W związku z podjętymi w Ministerstwie Energii pracamimającymi na celu opracowanie projektu rozporządzenia ws. maksymalnej ilościenergii elektrycznej, która może być sprzedana na aukcjach OZE w 2017 rok,resort zwrócił się do organizacji branżowych z prośbą o przekazanie informacji dotyczących stopniazaawansowania projektów inwestycyjnych. Ministerstwo potrzebuje danychdotyczących technologii, liczby projektów i ich mocy zainstalowanej. W piśmie datowanym na 13 września, resort energii informuje,że dane dotyczące projektów inwestycyjnych zbierane będą do 20 września.

Ankieta została wysłana jedynie do sześciu organizacjibranżowych, choć na rynku działa ich kilkadziesiąt, co może wpłynąć na miarodajnośćzsyłanych do ministerstwa ankiet.

To pierwsza taka konsultacja rządu PiS z branżąenergetyki odnawialnej, chociaż od samego początku swojej kadencji energicznie zajmuje się tym sektorem. Nowa polityka najmocniej uderzyła wenergetykę wiatrową – po uchwaleniu tzw. ustawy odległościowej dalszy rozwójtej technologii jest praktycznie niemożliwy. Ponadto rząd zdążył jużdwukrotnie znowelizować ustawę o OZE, a na jesień planowana jest już kolejnanowelizacja.

 

 

REO.pl

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here