Areva i Schneider Electric zbudują przybrzeżne elektrownie wiatrowe we Francji


Firma Areva wybrała Schneider Electric, jako preferowanego dostawcę sprzętu do realizacji projektów konstrukcji morskich elektrowni wiatrowych we Francji.

Współpraca obejmować będzie dostawy 100 turbin o mocy 5 MW każda dla farmy wiatrowej w zatoce Saint Brieuc u wybrzeży Bretanii oraz trwający przetarg na elektrownie w Le Tréport na wodach u wybrzeży Haute-Normandie, wyspach Yeu i Noirmoutier w departamencie Pays de la Loire we Francji.

Projekty są częścią programu zleceń publicznych na budowę przybrzeżnych farm wiatrowych ogłoszonego przez francuski rząd w 2011 r. i wspomogą proces realizacji celów pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej, a także wzmocnią sektor nowoczesnych technologii energetycznych we Francji.

Zgodnie z umową podpisaną przez obie strony, Schneider Electric dostarczy transformatory i bezpieczniki dla farm budowanych przez firmę Areva. Komponenty te będą produkowane w dwóch francuskich zakładach produkcyjnych Schneider Electric znajdujących się pod Metz i w Grenoble.

Redakcja reo.pl

fot.Morska farma wiatrowa, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here