Apple zafascynowany zieloną energią


Niedawno pisaliśmy o inwestycjach Apple Inc. w obszarze odnawialnych źródeł energii. Firma nie przestaje jednak zaskakiwać. Kilka dni temu ogłosiła bowiem wybudowanie do 2017 r. dwóch nowych centrów danych w Irlandii i Danii, które obsługiwać będą iTunes i interaktywne mapy.Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że obie te europejskie inwestycje mają być w całości zasilane energią odnawialną.

Jak łatwo się domyślić, ich lokalizacja w krajach wykorzystujących energię wiatru na dużą skalę nie jest przypadkowa. Co ciekawe, dodatkowym atutem są niższe temperatury powietrza, które pozwalają na oszczędności w chłodzeniu ogromnych serwerów.

Koncernowi Apple bardzo zależy na proekologicznym wizerunku. Firma zapowiedziała już poszukiwanie w Irlandii i Danii lokalnych partnerów, z którymi będzie mogła opracowywać nowe prrojekty z wykorzystaniem zielonej energii. Przypomnijmy, że na początku lutego Apple ogłosił przeznaczenie 848 milionów dolarów na zakup energii elektrycznej z promieni słonecznych, co pozwoli zasilić wszystkie biura, sklepy i centra danych koncernu w Kalifornii.

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here