Apple kupuje energię słoneczną od First Solar


Kiedy mowa o projektach Apple, zawsze mowa też o wielkich pieniądzach. Nie inaczej jest tym razem. 850 mln dolarów… tę niewyobrażalną sumę producent iPhone’a wyda na elektrownią słoneczną od firmy First Solar, największego amerykańskiego developera farm solarnych.

Cel? Dostarczenie takiej ilości energii, która będzie mogła zasilić wszystkie sklepy, biura, centra danych i siedziby Apple w Kalifornii (130 MW). Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to największe w historii zamówienie na energię słoneczną dla firmy.

Firmy planują rozpoczęcie współpracy w połowie 2015 r. O trwających negocjacjach poinformował media sam Tim Cook, CEO Apple, podczas konferencji technologicznej Goldman Sachs w San Francisco. Chwilę później akcje obu firm wzrosły.

Choć szczegóły kontraktu pozostają owiane tajemnicą faktem jest, że Apple po raz kolejny daje wyraźnie do zrozumienia, że energetyka odnawialna jest godna zainteresowania i inwestycji, a w obliczu zmian klimatycznych potrzeba poszukiwania nowych rozwiązań w energetyce jest większa niż kiedykolwiek.

Przypomnijmy, że wszystkie centra danych producenta iPhone’a są już zasilane energią odnawialną. Firma jest również właścicielem największej farmy solarnej w Stanach Zjednoczonych, która zasila centrum danych w Maiden i konsekwentnie dąży do ambitnego celu zasilania wszystkich swoich siedzib zieloną energią.

Redakcja reo.pl

źródło: Bloomberg

fot. Bart Speelman/CC BY 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here