Apple będzie sprzedawać energię


Apple Energy może już sprzedawać energię na rynku hurtowym -firma zdobyła status niezależnego producenta energii, niezbędny do produkcjii sprzedaży prądu.

 

Federalna Komisja Regulacji Energetyki USA (US FederalEnergy Regulatory Commission – FERC) wydała pozwolenie na produkcję i, sprzedażenergii elektrycznej na rynku hurtowym przez nowo utworzony oddziałtechnologicznego giganta Apple. Apple Energy, jako niezależny producent energii(Independent Power Producer – IPP), będzie sprzedawać energię z własnychinstalacji OZE.

 

Do Apple Energy należą obecnie farmy fotowoltaicznych (PV) ibiogazownie o łącznej mocy zainstalowanej 67,5 MW, zlokalizowane w KaroliniePółnocnej, kilka małych instalacji wodnych w stanie Oregon, farma PV o mocy ok.20 MW w Nevadzie i będąca jeszcze w budowie farma fotowoltaiczna o mocy 50 MW wArizonie.

 

Apple już od dłuższego czasu konsekwentnie zwiększa swojeinwestycje w OZE, by docelowo całkowicie uniezależnić się zewnętrznychdostawców energii. Firma dba o swój proekologiczny wizerunek, co w 2015 rokudocenił Greenpeace, uznając słynną firmę z Doliny Krzemowej za najbardziej ekologicznegoreprezentanta swojej branży.

 

 

REO.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here