Ankieta: Co wiemy o smogu?


Czy styczniowy epizod smogowy zmienił świadomość Polaków natemat smogu? Czy wiemy jak się przed nim chronić? Jakich działań mieszkańcyPolski oczekują od władz w celu poprawy jakości powietrza? Odpowiedzi na te iinne pytania dostarczy ankieta, którą do końca stycznia można wypełnić winternecie. Badanie opinii internautów na temat smogu jest projektem pro bonoOśrodka Ewaluacji prowadzonym we współpracy z Polską Zieloną Siecią.

Wypełnienie krótkiej ankiety zajmuje ok.5 minut. Znajdziemy w niej pytania m.in. dotyczące tego, czy zanieczyszczeniepowietrza to problem dotyczący naszej okolicy. Jej celem jest również poznaniewiedzy na temat sposobów ochrony przed smogiem oraz metod zwalczania tegoproblemu. Ankieta będzie prowadzona do 31 stycznia.

– Ze względu na styczniowy epizod smogowy o smogu mówi sięostatnio bardzo dużo. Mamy nadzieję, że badanie pozwoli nam lepiej ocenić, jakPolacy postrzegają to zjawisko i co robią by się przed nim chronić. Im więcejosób wypełni ankietę, tym pełniejsza będzie wiedza, jaką uzyskamy – mówi MarekJózefiak z Polskiej Zielonej Sieci.

Ankietę realizuje Ośrodek Ewaluacji – warszawska firmąspecjalizująca się w badaniach społecznych, ewaluacyjnych i szkoleniach,wspólnie z Polską Zieloną Siecią – zrzeszeniem organizacji ekologicznych znajwiększych miast Polski. Polska Zielona Sieć jest zaangażowana m.in. wkampanię antysmogową na Podhalu – współpracuje z Podhalańskim oraz NowotarskimAlarmem Smogowym.

 

 

mat. pras.

fot. Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here