Andrzej Czerwiński ministrem skarbu państwa


Andrzej Czerwiński, przewodniczący komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych, będzie nowym ministrem skarbu państwa – poinformowała premier Ewa Kopacz.

Premier Ewa Kopacz podała nazwiska osób, które mają zastąpić w rządzie zdymisjonowanych ministrów i wiceministrów. Miejsce zdymisjonowanego w związku z tzw. aferą podsłuchową Włodzimierza Karpińskiego zajmie Andrzej Czerwiński, były prezydent Nowego Sącza, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji, przewodniczący komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych.

 

Andrzej Czerwiński jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (magister inżynier). W latach 1979 -1989 pracował w Zakładzie Energetycznym Kraków (Rejon w Nowym Sączu), następnie przez 4 lata prowadził własną firmę. W 1994 roku został prezydentem miasta Nowego Sącza, którą pełnił do 2001 roku. W wyborach parlamentarnych w 2001 roku został wybrany posłem na Sejm RP.

Ponadto w Ministerstwie Gospodarki nowym wiceministrem zostanie Anna Ewa Nemś, działaczka samorządowa, przedsiębiorca i polityk, była wiceprezydent Zawiercia. Zastąpi Tomasza Tomczykiewicza.

Sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, w miejsce Stanisława Gawłowskiego, zostanie Dorota Niedziela, posłanka na Sejm VII kadencji, członkini Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska.

Redakcja reo.pl
 

Andrzej Czerwiński, fot. Newseria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here