AMB Energia uruchomiła kolejne farmy PV


AMB Energia uruchomiła dwie kolejne elektrownie słoneczne (fotowoltaiczne) wchodzące w skład Podlasie Solar Park – Kolno II o mocy 1,84 MWp oraz elektrownię słoneczną w Jedwabnem o mocy 0,71 MWp. Energia elektryczna wytworzona w ramach Podlasie Solar Park może pokryć zapotrzebowanie roczne na energię dla 1400 gospodarstw domowych. Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) produkuje energię elektryczną z energii słonecznej.

Elektrownia słoneczna w Kolnie o mocy zainstalowanej 1,84 MWp składa się z 7080 szt. paneli fotowoltaicznych i zajmuje powierzchnię blisko 5 boisk piłkarskich. Kolno II i farma PV w Jedwabnem wchodzą w skład największego uruchomionego obecnie projektu fotowoltaicznego w Polsce – kompleksu Podlasie Solar Park. Moc wybudowanego do dnia dzisiejszego kompleksu to 2,8 MWp.

Cały projekt zakłada docelowo budowę pięciu farm fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 5 MWp, które będą zajmować powierzchnię około 10 ha. Wszystkie inwestycje zlokalizowane będą na terenie województwa podlaskiego, w gminach Lipsk, Jedwabne, Kolno i Zambrów. Trzy farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,8 MWp zostały uruchomione w roku 2014 r. Budowa Podlasie Solar Park rozpoczęła się w 2013r. od realizacji pilotażowej inwestycji w Lipsku nad Biebrzą. W pierwszej połowie 2015 r. grupa AMB Energia planuje budowę kolejnego projektu.

Redakcja reo.pl

fot. AMB Energia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here