Aktywiści Greenpeace zeszli z chłodni kominowej w Turowie

Grupa aktywistów, która dziś, wczesnym rankiem wspięła się na chłodnię kominową elektrowni Turów, zeszła z obiektu i oddała się w ręce policji. Aktywistom, z przyczyn technicznych (długiej ekspozycji na działanie wysokiej temperatury oraz porywistego wiatru), nie udało się rozwiesić transparentu, który mieli ze sobą. Był to dużych rozmiarów transparent w kształcie krzyża, na którym widniał napis „PGE-węgiel zabija” oraz adres strony internetowej www.stoptruciu.pl, na której można popisać się pod apelem Greenpeace do PGE o zmianę strategii inwestycyjnej w kierunku znacznego zwiększenia odnawialnych źródeł energii.

– Trudne warunki uniemożliwiły tym razem wywieszenie transparentu, ale nasz, o tym że PGE jest największym trucicielem nie tylko w Polsce ale i w Unii Europejskiej dotarł do osób podejmujących w tym koncernie decyzje strategiczne. Być może będziemy musieli tu wrócić?” – komentuje zakończenie akcji Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace kampanii Klimat i Energia.

Greenpeace apeluje do PGE S.A. o rezygnację z budowy nowych bloków i elektrowni węglowych oraz o jak najszybsze zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pochodzących ze spalania węgla i zwiększanie udziału odnawialnych źródeł w bilansie produkcji energii, tak by zminimalizować wpływ produkcji energii na zdrowie i życie ludzi.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here