Akademia Energii szlifuje talenty


Innowacyjność i profesjonalizm,połączone z wolą nieustającego rozwoju – idealny mix energetyczny? Zbliżającasię VI edycja Akademia Energii organizowana przez Fundację im. Lesława A. Pagiintegruje młode talenty z całej Polski i pomaga im stawiać pierwsze zawodowekroki w branży energetycznej. Już w marcu ruszają szkolenia i warsztaty z najwybitniejszymiekspertami.

W ramach Akademii Energii spotykają się najzdolniejsi studencii absolwenci z całej Polski. Reprezentują kierunki ekonomiczne, menadżerskie,prawnicze, a przede wszystkim uczelnie techniczne. Uczestnictwo w projekcie stanowiniepowtarzalną okazję do poznania osób o podobnej pasji i osobistego rozwoju.Jednocześnie, pozwala na zdobycie wiedzy merytorycznej od najlepszychenergetycznych ekspertów.

Stypendyści projektu tworzą wyjątkową społeczność, która nieustannie się rozwija i tworzyunikalną sieć kontaktów. Składa się ona z osób o wszechstronnych kompetencjach.Relacje między stypendystami z różnych edycji projektu, jak też pomiędzystypendystami i ekspertami przekładają się na różnorodne formy współpracy. Towyjątkowa inicjatywa, której owoc stanowią raporty i publikacje odznaczającesię nowatorskim podejściem i wzbudzające szerokie zainteresowanie mediów.

Nieustanny rozwój sektora energetycznego stwarzazapotrzebowanie na wykwalifikowane osoby, mogące stanowić wsparcie dlawiodących graczy rynku energii. Potrzebę tą zaspokaja Akademia Energii, którejuczestnicy mogą odbyć płatny staż w jednej z firm partnerskich. Programszkoleniowy obejmuje przede wszystkim bieżące problemy polskiej energetyki, tak,by jego absolwenci byli w jak największym stopniu przygotowani dokonfrontowania się z nimi. Do inicjatywy zapraszani są studenci i absolwenci,którzy nie ukończyli  27 roku życia.

Na szkoleniach poruszane są tematy bezpośrednio powiązane zpolskim przemysłem energetycznym, m.in. bezpieczeństwo sieci przesyłowych,rynek gazu, szanse i zagrożenia dla rozwoju OZE, sytuacja energetyki jądrowej wPolsce, aktualne wyzwania prawne, a także wiele innych.

VI edycja Akademii Energii została objęta patronatemhonorowym przez Ministerstwo Energii i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.Partnerem Strategicznym po raz szósty został Operator Gazociągów PrzesyłowychGAZ-SYSTEM S.A.  W gronie firm będącychPartnerami są: DLA Piper, ENEA S.A., Grupa LOTOS S.A. Hermes Energy Group S.A.,innogy Polska S.A., Orange Polska S.A., PKP Energetyka S.A, Polenergia ObrótS.A., , The Boston Consulting Group i Towarowa Giełda Energii.

Współorganizatorami projektu są: Giełda PapierówWartościowych w Warszawie oraz Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych.

Partnerami Wspierającymi zostali: Krajowa AgencjaPoszanowania Energii S.A., Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej iRozproszonej oraz NES Global Talent.

Patronat medialny nad projektem objęli: Rzeczpospolita,biznesalert.pl, CIRE.pl, energetyka24.com, wnp.pl, Nowy Przemysł, reo.pl, PAPBiznes, wysokienapiecie.pl, STOCKWATCH, GramwZielone.pl, elektroonline.pl,kierunekenergetyka.pl, portalfotowoltaika.pl oraz elektroenergetyka.pl.

Szkolenia, zajęcia i debaty, wraz z uroczystym podsumowaniemodbywają się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na: http://paga.org.pl/ae oraz na fb: https://www.facebook.com/ProjektAkademiaEnergii/?fref=ts

mat. pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here