Aga Sielańczyk: Startupowa gra zespołowa

Spotkaj inwestora i mentora na European Start-up Days

To już trzecia edycja jednego z największych wydarzeń dla młodych przedsiębiorców w Polsce. 15 i 16 maja w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach startujący w biznesie będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować się inwestorom z całego kraju.

W trakcie katowickiej imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs Start-up Challenge, do którego w tym roku zakwalifikowało się aż sto start-upów, specjalizujących się w sześciu dziedzinach: Business Processes, Client&Lifestyle, Environment, Health&Biotechnology, New Industry, Tradition&Modernity.

Pomysłodawcy zakwalifikowanych do konkursu projektów będą mieli szansę pokazania się uczestnikom wydarzenia w specjalnie zbudowanej Start-up Alley – przestrzeni, w której będą opowiadać o koncepcji oraz prezentować swoje programy.

European Start-up Days są częścią Europejskiego Kongresu Gospodarczego, na którym pojawiają się co roku wszystkie duże polskie korporacje, przedsiębiorstwa, a także specjaliści w wielu dziedzinach marketingowych. To zarazem pierwsza tak duża impreza łącząca start-upy i organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek i inwestorami.

Wśród wielu możliwości, jakie daje obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu początkującym start-upowcom, organizatorzy wymieniają między innymi: uzyskanie merytorycznego, organizacyjnego czy finansowego wsparcia, informacja w mediach, nauka i praktyczne wskazówki uzyskane od najlepszych.

W trakcie dwóch dni na scenie wydarzenia pojawi się wielu wyjątkowych gości. Sesję inauguracyjną (15 maja, godz. 10:15) poprowadzi Julia Krysztofiak-Szopa – prezes zarządu Fundacji Startup Poland, największego w Polsce niezależnego think-tanku technologicznego. Na uwagę zasługuje też wystąpienie Liron Ben Eliahu – kierownik ds. strategii cyfrowej i rozwoju w gminie Tel Awiw, która opowie, jak lokalne władze Izraela wspierają start-upy, by utrzymać dominującą pozycję w start-up nation. Na ciekawe wskazówki biznesowe mogą liczyć uczestnicy sesji Andrusa Ansipa, bez wątpienia jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie rynku cyfrowego. Ciekawie zapowiada się również wykład Bo Ji (Cheung Kong Graduate School of Business), opatrzony niejednoznacznym tytułem: Jednorożec czy smok: Jak wykorzystać potencjał wzrostu chińskiego rynku?

Czas poza debatami i wystąpieniami wypełnią mniej oficjalne imprezy integracyjne, networking party oraz część muzyczna, w trakcie której koncert zagra Miuosh z gościnnym udziałem Kasi Nosowskiej, Organka, Piotra Roguckiego i Darii Zawiałow.

Organizatorem European Start-up Days jest Polska Przedsiębiorcza, tworząca jeden z największych ekosystemów wspierania start-upów w tej części Europy. Wszystkie szczegóły i informacje uzyskacie pod adresem: http://www.estartupdays.eu/pl/


Źródło – startupdays.eu