Aga Sielańczyk: Uczyć się od najlepszych

5 kanałów Youtube dla właścicieli start-upów

Każdy startujący przedsiębiorca powinien jeszcze przed założeniem biznesu rozważyć wiele przyszłych scenariuszy funkcjonowania firmy. Do tego niezbędna jest wiedza. Ta z kolei może pochodzić z różnych źródeł, wśród których jednym z najlepszych jest skorzystanie z doświadczenia tych, którym się udało. Istotną i przydatną dla startujących z własnym projektem biznesowym wiedzą dzieli się wielu. Podręczniki, wykłady, seminaria, warsztaty oraz kanały na Youtube. Te ostatnie są łatwo dostępne i darmowe, dlatego warto je znać i zaglądać na nie w ramach zgłębiania tajemnic sukcesu.Michał Sadowski

kanały yt dla startup
Michał Sadowski

Najsłynniejszy polski youtuber start-upowy, twórca Brand24 i jeden z aktywniejszych polskich przedsiębiorców. Jego firma w ciągu zaledwie trzech lat zdobyła dominującą pozycję na rynku monitoringu internetu w Polsce, a jej wartość szacowana jest na kilkadziesiąt milionów złotych.


tenpawelnowak

Twórca kanału, Paweł Nowak, to założyciel i CEO start-upu Contellio. Prężnie rozwijający się start-up z Krakowa specjalizuje się w wizualizowaniu treści przeznaczonych do prezentacji, tworzeniu animacji i infografik, pracuje głównie dla klientów zagranicznych. Na swoim kanale założyciel Contellio dokumentuje sposób, w jaki działa jego biznes, funkcjonujący obecnie przy akceleratorze Techstars.


Robin Sharma

Jeden z najważniejszych światowych ekspertów biznesowych. W swoich prezentacjach youtubowych motywuje do działania i dzieli się wiedzą na temat zasad funkcjonowania młodych przedsiębiorstw. Jest autorem kilku bestsellerowych tytułów biznesowych, m.in. Lider Who Had No Title, Mnich, który sprzedał swoje ferrari czy The Top 200 Secrets of Success and the Pillars of Self-Mastery. Jego kanał ma około 15 milionów wyświetleń.


Start-up grind

Kanał przeznaczony dla początkujących w biznesie. Można tu spotkać zarówno doświadczonych właścicieli start-upów, jak i młodych founderów. Są rozmowy z inwestorami, liderami idei biznesowych, specjalistów od wizerunku, promocji czy mediów. Młodzi founderzy dzielą się tu również spostrzeżeniami i pomysłami na biznes, wymieniają poglądy, wspierają się, proponując rozwiązania innym uczestnikom sesji live.


Jay Baer

Charyzmatyczny założyciel Convince & Convert Jay Baer, prowadzi kanał na Youtube, na którym w ciągu zaledwie pięciu minut dzieli się  wiedzą na wiele biznesowych tematów. Baer koncentruje się głównie na myśleniu o kliencie, uczeniu przedsiębiorców dbania o odbiorców i ich potrzeby. Jest także autorem pięciu popularnych książek, w tym Hug Your Haters: How to Embrace Complaints and Keep Your Customers.