Acciona wybuduje trzecią farmę wiatrową w Polsce


Farma Wiatrowa Poniec II (30 MW) powstanie w gminie Poniec, pod Gostyniem, w województwie wielkopolskim. To trzecia farma Acciona Energy Poland Global w tym regionie.

Acciona Energia wzmacnia swoją obecność w Polsce i wybuduje kolejną farmę wiatrową w gminie Poniec, pod Gostyniem. Będzie to już trzecia inwestycja hiszpańskiej spółki w tym regionie. Firma w 2013 roku uruchomiła swoją drugą farmę wiatrową w Polsce – Krobia Południe – o mocy 33 MW. Pierwsza, zlokalizowana w województwie lubuskim w Golicach, została podłączona do sieci pod koniec 2011r.

Nowy obiekt powstanie w pobliżu farmy Krobia I. Hiszpańska firma zachęcona udaną współpracą z władzami lokalnymi i poparciem społeczeństwa postanowiła ponownie inwestować w powiecie gostyńskim.

– Lokalne władze podczas poprzedniej inwestycji były dla nas bardzo pomocne, dlatego tym razem wybór miejsca był dla nas oczywisty. Jestem przekonany, że Poniec II okaże się kolejnym sukcesem zarówno dla nas, jak i dla gminy – powiedział Andrzej Konarowski, dyrektor zarządzający Acciona w Polsce.

Firma Acciona Energia umacnia swoją pozycję na polskim rynku energetyki wiatrowej. Oprócz dwóch należących do hiszpańskiej spółki farm wiatrowych, znajdujących się na terenie Polski, dostarczają także turbiny do farmy wiatrowej Pawłowo.

Redakcja reo.pl

fot. freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here