Acciona Windpower dostarczy turbiny do FW Ikea

Acciona Windpower dostarczy turbiny dla największego projektu wiatrowego szwedzkiego koncernu Ikea – Farmy Wiatrowej Cameron, zlokalizowanej w południowym Teksasie. Umowa obejmuje 55 turbin ACCIONA Windpower AW125/3000 z 20-letnią usługą pełnego serwisu.

Acciona Windpower, spółka zależna grupy Acciona zajmująca się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą turbin wiatrowych, zawarła umowę na dostawę turbin z Apex Clean Energy, wykonawcą Farmy Wiatrowej Cameron o mocy 165 MW, która została kupiona przez Grupę Ikea. Umowa obejmuje dostawę 55 turbin Acciona Windpower AW125/3000 wraz z usługą pełnego serwisu pogwarancyjnego na okres 20 lat.

Farma wiatrowa Cameron jest zlokalizowana w południowym Teksasie w pobliżu miejscowości Brownsville i jest pierwszą instalacją wykorzystującą turbiny AW125/3000 w Stanach Zjednoczonych. Każda z turbin zainstalowanych na Farmie Wiatrowej Cameron o mocy nominalnej 3 MW będzie wyposażona w wirnik o średnicy 125 metrów, zaś całość zostanie zainstalowana na stalowej wieży o wysokości 87,5 m. Dzięki tak dobranym parametrom turbiny AW125/3000 możliwa będzie maksymalna produkcja energii elektrycznej.

Acciona zaplanowała rozpoczęcie dostaw turbin w połowie 2015 r. Zgodnie z przewidywaniami, projekt zostanie uruchomiony pod koniec 2015 r. Farma wiatrowa będzie produkowała czystą energię w ilości równej rocznego wykorzystania energii przez 59 tys. amerykańskich gospodarstw domowych i będzie kluczową częścią zobowiązania Ikei do wyprodukowania do 2020 takiej ilości energii odnawialnej jaką firma wykorzystuje na całym świecie. Będzie to największa inwestycja Grupy Ikea zrealizowana do tej pory w zakresie energii odnawialnej na całym świecie.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here