Acciona otwiera swoją drugą farmę wiatrową w Polsce

Farma wiatrowa Krobia I (33 MW) składa się z 11 turbin AW3000 Acciona Windpower z wirnikiem o średnicy 116 metrów zainstalowanych na 120-metrowych betonowych wieżach.

Acciona Energía zainaugurowała w sobotę, 19 października, działalność farmy wiatrowej Krobia I o mocy 33 MW, swój drugi taki obiekt w Polsce. Wyposażona w 11 turbin Acciona Windpower o mocy 3 MW, farma ta podnosi zdolność produkcyjną spółki do 71 MW na terenie kraju.

Farma wiatrowa jest usytuowana w zachodniej Polsce w gminie Krobia (powiat gostyński). Krobia I wytworzy około 82 GWh energii elektrycznej, która pokryje zapotrzebowanie ponad 40 tys. polskich gospodarstw, co pozwoli na ograniczenie emisji około 79 tys. ton metrycznych CO2 do atmosfery z konwencjonalnych elektrowni węglowych.

Na farmie zostały zainstalowane turbiny produkowane przez Acciona Windpower, model AW116/3000, każda z wirnikiem o średnicy 116 metrów i powierzchni omiatania wynoszącej 10 568 metrów kwadratowych. Każda turbina zainstalowana jest na 120-metrowej wieży betonowej, najwyższym modelu wznoszonym przez Acciona na farmach komercyjnych. Innowacyjny system produkcji komponentów wieży na miejscu instalacji pozwala spółce zredukować koszty transportu oraz zminimalizować wpływ farmy na otoczenie.

Nad realizacją tego projektu w Polsce pracowało ponad 400 osób.

Krobia I to druga farma należąca do spółki Acciona. W 2011 r. podłączona do sieci została farma w Golicach o mocy 38 MW.

 

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here