ABW weszło do siedziby Kompanii Węglowej

We wtorek, 26 sierpnia, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w ramach prowadzonego przez prokuraturę w Katowicach śledztwa, przeszukali siedzibę Kompanii Węglowej oraz biura jednej z należących do niej kopalń.

Jak informuje ABW, w 2014 r. Agencja uzyskała informację o możliwych nieprawidłowościach w sektorze górniczym. Zgromadzony w czasie sprawdzania tej informacji materiał przekazano do prokuratury, która zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez Zarząd Kompani Węglowej. Śledztwo powierzono katowickiej delegaturze ABW. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zarząd spółki naraził firmę na wielomilionową szkodę majątkową. Nieprawidłowości miały mieć miejsce przy okazji umowy na sprzedaż gazu niskometanowego przez oddział KWK „Brzeszcze” oraz budowę tam stacji odmetowowania.

We wtorek rano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach funkcjonariusze tamtejszej delegatury ABW weszli do pomieszczeń Kompanii Węglowej. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację mogącą mieć związek z prowadzonym śledztwem – poinformował rzecznik ABW ppłk Maciej Karczyński.

Redakcja reo.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here