ABB sfinalizowała przejęcie Power-One

ABB sfinalizowała zapowiadane wcześniej przejęcie Power-One – producenta rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, wydajnego przetwarzania mocy i zarządzania energią elektryczną – poinformowała spółka.

Transakcja ta sytuuje ABB w pozycji czołowego na świecie dostawcy inwerterów solarnych, które odgrywają kluczową rolę w przetwarzaniu energii słonecznej na prąd elektryczny i kontrolowaniu jego przepływu do systemu zasilania.

Power-One posiada jedną z najbogatszych ofert inwerterów solarnych na rynku, od rozwiązań przydomowych po aplikacje dla zakładów użyteczności publicznej, oraz globalny profil produkcji. Dysponuje również portfolio rozwiązań dla energetyki, które jest bliskie działalności biznesowej ABB. Power-One zatrudnia prawie 3500 osób, głównie w Chinach, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Słowacji.

– Przejęcie Power-One rozszerza nasze biznesy energii odnawialnej i kreuje duże szanse do stworzenia odpowiednich wartości dla naszych klientów, pracowników i udziałowców – powiedział prezes ABB, Joe Hogan. – Połączenie Power-One i ABB jest w pełni zgodne z naszą strategią na rok 2015 i kreuje światowego gracza, działającego na skalę umożliwiającą skuteczne konkurowanie na rynku. Miło nam powitać na pokładzie pracowników Power-One.

 

Redakcja reo.pl

źródło: ABB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here