A. Duda: Polska gotowa realizować cele zrównoważonego rozwoju


Obrona demokracji, zrównoważony rozwój ekonomiczny, zasypywanie nierówności społecznych, szerszy dostęp do edukacji, długofalowa ochrona przed skutkami zmian klimatycznych, wszystkie te wymienione elementy przyczyniają się do zachowania pokoju w świecie – mówił prezydent Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych.

– (…) Chcę zapewnić o gotowości mojego kraju do włączenia się w realizację celów zrównoważonego rozwoju. Polska aktywnie uczestniczy m.in. w międzynarodowych wysiłkach na rzecz uzgodnienia nowego porozumienia klimatycznego. Widzimy potrzebę trwałego porozumienia na tym polu, do którego przyłączą się wszystkie państwa i w odniesieniu do którego wszyscy podejmą wysiłek odpowiedni do swych faktycznych możliwości – mówił Andrzej Duda podczas wystąpienia w ONZ.

Prezydent dodał też, że Polska ma „niebagatelny wkład w ochronę klimatu”. – Wystarczy wspomnieć, że nasza transformacja gospodarcza przyczyniła się do obniżenia emisji dwutlenku węgla w Polsce o 30 procent w stosunku do 1990 r. – mówił Duda.

reo.pl
 

fot. Jorbasa Fotografie/CC BY-ND 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here